Otevřený dopis "milým" nepřizpůsobivým rómům

23. dubna 2012 v 20:06 | Vladimír Řehák |  Bez skrupulí
Článek byl inspirován a rovněž publikován na diskuzním fóru Novinky.cz zde:

(rom = muž, manžel; romňi = žena, manželka; roma = lidé)


"Milý" nepřizpůsobivý rómové, romnice a romačata. Vaše původní pojmenování, kteréžto je na Novinkách zapovězeno je zastaralé a navíc vámi samotnými zprofanované, a tak není hodno vašeho etnika, neboť lidé jenž se tímto názvem honosili byli v dávných dobách zručnými kováři, kotláři, cínovači, brusiči a řemeslníky vesměs se železem spjati. Jejich řemeslo se povětšinou dědilo z otce na syna, jelikož jako kočovný národ neměli ve volbě živnosti moc na vybranou.
Vás "milý" nepřizpůsobivý rómové bych pojal spíše jako ŠIKÁNY, což je dle mého názoru výstižnější název pro část etnika rómů, které šikanuje své okolí a zbytku svého kmenového lidu dělá jen a jen ostudu, čímž je přivádí do nezáviděníhodné situace.
"Milý" nepřizpůsobivý rómové, pardon šikáni. Znám rómy kteří si nezaslouží, aby byli vašimi (zlo)činy ostouzeni a nesli tak jho bezcharakterního lidu, proto vás žádám, pokud opovrhujete životem v české kotlině vemte na vědomí, že vás zde nikdo nedrží.

PS: Nepatřím k žádnému ultrapravicovému uskupení ani straně řešící problémy se soužitím rómů. Reaguji čistě v souvislosti se vzrůstajícím agresivním chováním a šikanováním nepřizpůsobivých občanů rómského etnika.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucerna Lucerna | Web | 23. dubna 2012 v 20:24 | Reagovat

Obavam sa, ze to ziadny z oslovenych v clanku nebude citat :)).
O ich historii mas podla mna milny nazor. Aspon podla toho co som ja o nich citala, alebo videla napr. v dokumentoch. Nuz, ale co priznavam sa ze ta predstava o kovaroch, brusicoch atd, ktora sa dedila z otca na syna ma celkom pobavila :-D.

2 Pérák Pérák | Web | 23. dubna 2012 v 21:02 | Reagovat

[1]: A vidíš rómové byli opravdu zdatnými kováři a své řemeslo ovládali opravdu dobře, a ty sama by jsi mohla vědět, že:

"V 17. století začala města usazovat Romy za protislužby městu či vesnici (ostření halaparten pro stráže, očista města, jako rasy či hrobníky), později dostali svolení vykonávat své profese. Nejvýznamnějším řemeslem slovenských Romů bylo kovářství. Pracovali archaickým způsobem, který si přinesli z Indie. Při práci seděli na zemi a jako surovinu používali starý materiál (použité železo), které bylo možno sehnat zadarmo. Koncem minulého století byla na Slovensku největší koncentrace kovářů snad v celé Evropě. Vyráběli zejména hřebíky, řetězy, doplňky vozů, motyky, různá kování. Podkovy vyráběli málo. Dnes se věnuje kovářství pouze několik Romů, zaměřují se především na výrobu uměleckých předmětů - kování, svícny, mříže ap."

zdroj: http://romove.radio.cz/cz/clanek/18019

3 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 26. července 2012 v 16:30 | Reagovat

Největší škoda je, že to poškozuje ty Romy, kteří žijí normálním, slušným životem. Jinak nechci být skeptická, ale myslím si, že nepřizpůsobiví občané nebudou mít žádnou motivaci se změnit, dokud tady budou mít ideální podmínky v podobě peněz za nic a v podstatě beztrestnost, což se taky jen tak nezmění...máme tu menší bordel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.