Aktuální kabaret v AK

AK? - Konec splogu na tvém blogu

27. ledna 2012 v 10:29
Že by se blogeři konečně dočkali?

Cituji z článku "Spam na Blog,cz"
"Dnešním dnem ( 26. leden 2012 pozn. autora) vrcholí naše intenzivní práce na řešení problému spammových blogů, jejichž hromadný vznik v poslední době zatěžoval provoz Blog.cz. Dnes jsme nasadili novou ochranu proti těmto nežádoucím blogům, která by měla jejich škodlivost významně omezit...."

I když bývám k AK hodně kritickýRozpačitý, pak dnes tomu tak nebude!Mrkající Je třeba si všímat i pozitivních zpráv jako je ta, jenž ohlašuje vyřešení problému spamových blogů tzv. splogů.
Doufám, že práce odborníků v boji s těmito nežádoucími počítačovými viry, která trápila blogery již od října loňského roku, kdy byly o spamu informováni bude nést svá ovoce. Já pevně věřím a doufám, že tomu tak bude, a že budeme všichni spokojeni.Usmívající se
Myslím, že i po tak dlouhé době si přesto zaslouží palec vzhůru!!!

značka je použita z výše uvedeného článku,
avšak trochu poupravenaAK - Ten bilancuje to, a ten zas tohle!

9. ledna 2012 v 23:43
Rok se s rokem sešel a RAK (Rulcův autorský klub) dělá bilanci co vše se za těch dvanáct měsíců událo. A že se toho událo! A jak si tak pročítám přehled událostí nikde tam není ani zmínka o té velké ostudě, při níž blogeři rozhodovali jaký systém přijímání nováčků by uvítali?
No bodejť, vždyť se taky není čím chlubit Smějící se
Až na otázku [9] Arvari, proč tomu tak je v článku zde reagovala [10] Dubious cat větou, že:
"anketa byla orientační a "vyhrálo" nakonec to rozumnější řešení, tak proč to pořád řešit? " Zamračený

Proč to pořád řešit? Jistě, již není co řešit, ale jedno přeci a to, že:
by bylo lépe uvést vše na pravou míru a nelhat ostatním do očí neboť, anketa nebyla vůbec vyhlášena jako orientační viz. článek "Přijímání nováčků do AK - jak dál?"

A co se týče celého projektu? To, že v uvozovkách vyhrálo "rozumnější řešení",
pak pouze proto, že někdo svým vykonstruovaným "konstatováním" nerespektoval hlas blogerů a rozhodl ve prospěch menšiny viz. článek "Přijímání nováčků do AK II."
 

AK? - Pán vedúcí! Platím, nebo sa ztratím!

11. prosince 2011 v 13:05
Vedoucí projektu Autorský klub - Srdce blogu se opět předvedl jako arogantní, nesmlouvavý a s diktátorskou posedlostí samolibec a lhář.
Jeho článek nabízející anketu, kterou mnozí až na autora samotného brali vážně, byl opět jen komerčním tahem zvýšit čtivost blogu, který tak jako tak upadá.
Šel na to opravdu způsobem jemu odporně vlastním. Vyhlásil anketu v článku "Přijímání nováčků do AK - jak dál?", v níž mimo jiné uvedl, že:

"...Hlasujte v anketě, jaký způsob přijímání se vám líbí víc. Ten,který dostane více hlasů, začne být od příštího týdne uplatňován. Týdenní frekvence zveřejňování přijatých nováčků v pátek ráno zůstane zachována. V komentářích můžete i k tomuto tématu diskutovat. ..."
S.R.

A jak to vše dopadlo, již mnozí z vás určitě vědí. I přesto, že vyhrála volba přijímání nových členů hromadným způsobem viz výsledek volby:
stejně zůstalo vše při starém s jeho iracionálním odůvodněním v článku

"...Druhá možnost sice dostala více hlasů, ale není to žádná přesvědčivá převaha. Nedělejme si navíc iluze o tom, že každý hlas patří jednomu hlasujícímu - dovedu si docela dobře představit celou řadu nedočkavých čekatelů na členství v AK, kteří v této anketě hlasovali opakovaně, v naivním domnění, že to snad jejich přijetí nějak urychlí, když se odhlasuje přijímání hromadné....
...Vzhledem k tomu, že mám Autorský klub Blog.cz na starosti pořád ještě já, je konečné rozhodnutí na mně. A já jsem zvolil řešení, které dává za pravdu názorům preferujícím přijímání po jednom...."

To ukázalo, že vše byla jen fraška jejímž jediným divákem pro zasmání byl vedoucí onoho projektu. A já se ptám kolik takových ještě bude? Dříve za předlistopadových časů, když chtěl obyčejný člověk něčeho dosáhnout musel sáhnout do kapsy, dnes v jistých případech taky, ovšem být ještě pro srandu? Kde je morálka, čest a poctivost? To si ji člověk musí taky zaplatit?
No nic, tak "PÁN VEDÚCÍ! PLATÍM, NEBO SA ZTRATÍM!".

AK? - První vlaštovka!

12. listopadu 2011 v 23:27

A je tu první vlaštovka v rozeštvávání blogerů, tak jak jsem již dříve zmiňoval,
že článek S. Rulce na SB "Omylem v autorském klubu?" popuzuje k rozeštvání blogerů,
neboť vyzývá tyto členy AK (a nejen je!), aby se navzájem a hlavně neanonymně vyjádřili, proč ten či onen blog do AK nepatří. Zaslouží si tito blogeři, ať jsou jací jsou takovou potupu?

AK? - Bloger rybářem ve vodách netu

12. listopadu 2011 v 20:51
Jak je to?

a) může klub existovat bez člena?
b) nebo člen bez klubu?

Já myslím, že bé je správně!
Ovšem kdyby se AK od počátku neuzavíral před ostatními blogery, pak příspěvků i komentářů by jistě bylo dost, avšak kdo se pohrne někam odkud jej byť třeba slušně vypoklonkovali z důvodu "Nemáš známku AK, nemáš nárok!"

A když vidím jak někdo tvrdí, že bez AK by to tu nemohlo fungovat, tak se mi otvírá křivák v kapse! Naopak AK nemůže fungovat bez blogerů, což jsem již jednou zmínil. Kdyby AK od svého začátku široce spolupracoval i s těmito nečleny a neuzavíral se do sebe, ba naopak pomáhal jim zakládat kluby jistého žánru (fotoklub, klub poezie, komix klub, klub prózy atd., atd.), a tak by spolčoval tyto kluby do AK, byť pod jejich taktovkou prospěl by tím nejen sobě, ale i těm co byli ještě v té době zapáleni pro podobná sdružení. Pak by nemuselo dojít i k té slavné selekci členů.
Co se stalo, stalo se!

Křivda se těžko odpouští a tím pádem i těžko odčiňuje. Ovšem AK má ještě šanci přehodnotit důsledky svého jednání, aby blogeři nenabyli dojmu, že o jejich snažení nikdo nestojí.
Vždyť právě tito blogeři jsou těmi rybáři, kteří loví ve vodách netu své čtenáře, tak proč jsou jim některé vody jako třeba AK odpírány? Nakonec oni budou lovit dál, ale kdo bude mít zájem lovit tam, kde je nechtěli, a kde to stejně upadá?

AK? - Lze srovnat s pověstí o Svatoplukových prutech?

11. listopadu 2011 v 22:32
svým téměř autokrativním řízením dospěl tam, kam jednou dospět musel. Jeho členové by si měli uvědomit, že nejsou žádní rytíři podvazkového řádu, či cech svobodných zednářů, ale pouze blogeři, kteří mají zájem o zkvalitnění, propagaci a následné předávání informací mezi sebou a ostatními, a to zvláště iniciativní formou. Pokud budou nadále pokračovat v dosud neplodném hašteření, a neshodnou se (a tím míním zejména blogery, kteří mají zájem na chodu AK) na jistých pravidlech, která budou ku všeobecnému prospěchu, pak zajisté toto společenství zanikne.

Systém "oko za oko, zub za zub" nic nevyřeší. Myslím, že by se spíše měla vypsat veřejná anketa, jak kdo si chod AK představuje, a ne popouzet blogery proti sobě jak to již předvedl pan Rulc na SB, který svým pokusem ještě více rozeštvat zbytek AK formou "řekni neanonymně, proč sem Franta Vaňous nepatří a my dáme slovo jemu", tak vtlouká klín mezi samotné členy. S takovými podobnými pokusy AK dopadne jak v pověsti "O třech prutech Svatoplukových"

AK? - Omylem v autorském klubu?

11. listopadu 2011 v 15:58
Téma: Omylem v autorském klubu

Jsou blogeři, kteří by i chtěli mluvit, ale jelikož nemají přístup k vyjádření svých názorů jako já, který díky tomu, že se ozval vůči cenzuře Standy Rulce, byl zato bloknut, musím tě kontaktovat tímto způsobem.
Myslím si, že výzva S. Rulce k tzv. konfrontaci blogů systémem "argumentuj, kdo sem nepatří, a my (AK) mu dáme prostor k vyjádření" mi připadá jako souboj v aréně kohoutích zápasů, kdy dva se perou a třetí (AK) k tomu dává prostor (či se směje?). Je to neetické, podlé a z jeho hlediska velmi neprofesionální! Vyvstává otázka kdo? či které osoby a kolik jich vůbec je? rozhodují o tom, kdo v AK bude, nebo nebude, zda bude přijmut či nebude přijmut? Má vůbec právo jedinec rozhodovat o tom co je dobré pro AK, a co ne? Myslím, že v politice a ve světě vůbec se tomu říká diktatura. AK nebo spíše pan Rulc by si měl položit otázku, proč někteří blogeři odcházejí z AK sami? Jsem toho názoru, že tento úbytek je zaviněný nikoliv kvalitou blogerů či jejich blogů, nýbrž ležérností v AK nechat vše na ostatních. Možná se Ti má slova nelíbí, ale po přečtení tvé reakce ve článku "Omylem v Autorském klubu?" jsem měl nutkání tato slova napsat, tak se na mě prosím nezlob, myslím to upřímně. :-)

pozn. autora:
Tato reakce byla adresována blogerce Bylince, ale jsem toho názoru, že bych svůj názor měl sdělit i ostatním.
 
 

Reklama