Bez skrupulí

Bloger není nepřítel, bloger se dá vypnout.“

22. května 2013 v 18:57 | Vladimír Řehák
Cože?! "Bloger není nepřítel, bloger se dá vypnout?"


Citát, který je přejatý od Jana Wericha pojednává původně o "televizním přijímači", a jelikož jej lze použít i v jiných příležitostech, tak jsem ho jen maličko pozměnil. Ale k věci. Právě zmíněným, úvodním citátem, vyřešil svůj problém i S. Rulc, protože nepochopil, že "nepřítele je třeba si vážit, neboť nikdy nevíš co od něho lze očekávat", a tudíž raději zablokoval takovým jako jsem já vstup do všech komentářů v AK, aby se uchránil od negativních názorů svých oponentů. I to je řešení! Dělávali to tak všichni diktátoři, kteří neuznávali demokracii a svobodu projevu a S. Rulc je jedním z nich!
On sám se sice chrání před případnými oponenty, ale tím že zabraňuje takto vkládat komentáře do všech, podotýkám zcela všech článků a rubrik, pak potírá výše zmíněnou svobodu projevu . Jistě, pokud je blog můj, a nevyhovuje mi ten či onen bloger, pak jej zablokuji. Ale patří snad AK S. Rulcovi(?) Pak-li že ano, bylo by vhodné tento klub přejmenovat na RAK (Rulcův autorský klub) pak-li že ne, má AK ve svých řadách člověka, který neuznává demokratické způsoby v tomto klubu!
Mě osobně je zcela jedno, zda jsem bloknut či ne, neboť má účast zde je minimální, ale pokud má AK fungovat na základech demokratického systému, pak je něco špatně. Ale to již není mou věcí, nýbrž zcela někoho jiného, ovšem může se to jednou týkat i vás(?)

Bajka

27. dubna 2012 v 21:18 | Vladimír Řehák
Článek byl inspirován a rovněž publikován na diskuzním fóru Novinky.cz zde:

Žil byl jeden lesní mraveneček, který si jednoho letního dne vyšel na výlet. Jak tak špacíruje a kouká po obloze, kterak to sluníčko krásně hřeje, zničehož nic se objevil velký mrak. Ale nebyl to mrak jak jej známe, byl to člověk! Ten člověk zrovinka ulevoval svým střevním pochodům, a jak tak dřepěl, v té vysoké sluncem prosvícené trávě, vyhrnulo se z jeho útrob takové množství černé hmoty, až to mravenečka zabilo. Vdova mravenečkova chtěla tu černou hrůzu žalovat, a tak i udělala.
Žalovala u sojky, ale nepochodila.
Žalovala u moudrého jezevce, ale nepochodila.
Žalovala u kmotry lišky, ale rovněž nepochodila.
Až jedna moudrá sova jí poradila, že chce-li někoho žalovat musí začít u toho, kdo té strašlivé černé mase dal volnost šířit kolem sebe tu vražednou paniku a strach. Vdova mravenečkova pochopila, že má-li dosáhnout změny k lepšímu musí v příštích volbách VOLIT tak, aby podobných případů ubývalo a ne naopak! A tu zazvonil zvonec a bajky je konec.

Otevřený dopis "milým" nepřizpůsobivým rómům

23. dubna 2012 v 20:06 | Vladimír Řehák
Článek byl inspirován a rovněž publikován na diskuzním fóru Novinky.cz zde:

(rom = muž, manžel; romňi = žena, manželka; roma = lidé)


"Milý" nepřizpůsobivý rómové, romnice a romačata. Vaše původní pojmenování, kteréžto je na Novinkách zapovězeno je zastaralé a navíc vámi samotnými zprofanované, a tak není hodno vašeho etnika, neboť lidé jenž se tímto názvem honosili byli v dávných dobách zručnými kováři, kotláři, cínovači, brusiči a řemeslníky vesměs se železem spjati. Jejich řemeslo se povětšinou dědilo z otce na syna, jelikož jako kočovný národ neměli ve volbě živnosti moc na vybranou.
Vás "milý" nepřizpůsobivý rómové bych pojal spíše jako ŠIKÁNY, což je dle mého názoru výstižnější název pro část etnika rómů, které šikanuje své okolí a zbytku svého kmenového lidu dělá jen a jen ostudu, čímž je přivádí do nezáviděníhodné situace.
"Milý" nepřizpůsobivý rómové, pardon šikáni. Znám rómy kteří si nezaslouží, aby byli vašimi (zlo)činy ostouzeni a nesli tak jho bezcharakterního lidu, proto vás žádám, pokud opovrhujete životem v české kotlině vemte na vědomí, že vás zde nikdo nedrží.

PS: Nepatřím k žádnému ultrapravicovému uskupení ani straně řešící problémy se soužitím rómů. Reaguji čistě v souvislosti se vzrůstajícím agresivním chováním a šikanováním nepřizpůsobivých občanů rómského etnika.
 
 

Reklama